O nás

Jmenuji se David Simões a jsem zakladatel  Sounds good agency, společnosti, která stojí za touto webovou stránkou. Rád bych se s Vámi podělil o náš příběh :)

Kdo jsme?

Jsme česká agentura zaměřená na vývoj, provoz a podporu e-shopů na platformě Shopify. Součástí naší vize je to, aby elektronické obchodování bylo snadnou, intuitivní a dostupnou možností co největšímu počtu obchodníků. Aby každý, kdo chce na Shopify obchodovat, měl usnadněnou cestu a naši podporu. Abychom mohli stát v zádech širokému spektru obchodníků – od startupů po velké firmy. A aby tak obchodníci měli možnost rozjet a vyvíjet svůj byznys a bez překážek prosperovat.

A jak to začalo?

Všechno to začalo společností ents.co. Je to brněnská digitální agentura, která se postupně začala koncentrovat na Shopify. Ents se nejprve zabývala především frontendem a designem. Po několika projektech v online obchodování se zakladatel Martin Halik rozhodl obrátit pozornost k Shopify, jako možnosti pro provoz e-shopů. Tento nápad nás zaujal natolik, že jsme podali žádost na to, abychom se stali Certifikovanými Experty Shopify. Vytvořili jsme první blog o Shopify v češtině: ceskeshopify.cz. Ačkoli jsme, jako online agentura, měli klienty z celého světa, chtěli jsme se zaměřit především na pomoc podnikatelům z České republiky a Slovenska a Shopify pro ně zpřístupnit.   

V té době (rok 2016) jsem byl přijat na pozici správy oddělení pro eCommerce. Protože se jednalo o malou společnost, na úplném začátku jsem to byl vlastně pouze já a v případě potřeby jsem oslovil developery a designery. Během následujících dvou let se nám podařilo dosáhnout těchto úspěchů:

 • 80 recenzí jako Shopify Experts.
 • Abychom se seznámili s platformou a zjistili její limity, založili (a ukončili) jsme 2 Shopify e-shopy pro český trh.
 • Při vyhlášení zákona o EET jsme vytvořili integraci s Fakturoidem.
 • Stali jsme se jedni z mála Expertů na světě s přístupem do Shopify Hosted Payment SDK, což nám umožnilo vytvořit integraci s GoPay a ComGate.

Během těchto dvou let se naše malé oddělení Shopify Experts stalo největším zdrojem zisku Ents. Tehdy jsem se rozhodl kromě práce pro Ents začít také něco vlastního. Martin s tím souhlasil a nabídl mi, abych převzal oddělení společnosti. Tak vznikla na sklonku roku 2018 Sounds good agency. Na začátku byl mým partnerem Filip Daniško, jeden z nejstarších zaměstnanců Ents. Ten ale nakonec Sounds good agency v závěru roku 2019 opustil kvůli jiným prioritám. Ponechal si ceskeshopify.cz a naši integraci s Fakturoidem.

Do budoucna se těšíme na spolupráci s dalšími českými a slovenskými společnostmi, které si založí na Shopify svůj e-shop a tím opět pomohou propagaci této platformy. Plánujeme různé akce, abychom se spojili se sice malou, ale silnou Shopify komunitou v Praze, Brně a Bratislavě. Mezitím zde stále budeme pro klienty z celého světa, ale naší hlavní a největší cílovou skupinou jsou klienti z České republiky, Slovenska a Londýna.

A proč právě na Shopify?

Shopify je mezinárodní platforma a patří celosvětově k nejoblíbenějším. Pro začínající firmy je velmi jednoduché, není potřeba znalost programování, je intuitivní, a má velmi dobré technologické zázemí.

Veškeré další podrobnosti o tom, co se nám na Shopify tolik líbí a proč si myslíme, že je to jedno z nejlepších možných řešení, najdete v tomto článku.

Vyzkoušet Shopify

S čím konkrétně tedy můžeme pomoci?

Jsme jediní certifikovaní Shopify Experts v České republice a na Slovensku. Hledání ideálního řešení je časově i finančně náročné a kromě toho také velmi frustrující. Pomůžeme Vám řešení najít a zbavíme Vás tak stresu z vývoje online podnikání. Místo řešení problémů se tak budete moci věnovat Vašemu byznysu.

Možností, co pro Vás můžeme udělat je celá řada:

  • Pomůžeme Vám s vyřešením všech specifik Shopify e-shopu v ČR a SR.
  • Pomůžeme s přechodem na Shopify Plus program
  • Celý e-shop můžeme dokonce za Vás postavit.
  • Jako jediní poskytujeme napojení českých platebních bran GoPay a ComGate.
  • Můžeme provést integraci platební brány na míru.
  • Umožňujeme integraci Zásilkovny do Vašeho e-shopu.
  • Jsme také tvůrci tohoto webu, takže můžete podle něj spoustu věcí udělat sami. Pokud se potřebujete zeptat, jednoduše nás kontaktujte nebo se přihlašte k odběru novinek. 
  • Nebo můžeme poradit, konzultovat, podporovat…. A být tak zde pro Vás.
  • A mnoho dalšího - stačí nás kontaktovat.

Napište nám